PF360.CZ

Kdo a co je PF360.CZ?

Jsem Kateřina Barchánková, profesionální fotograf v projektu PF360.CZ. Došla jsem k názoru, že chci trávit čas něčím, co mě baví a naplňuje. Několik let jsem focení měla pouze jako zábavu a dříve jsem nepřemýšlela nad tím, že by focení mohlo být i mou prací.

Podnikání jako takové a celkově práci na volné noze jsem chtěla dělat už mnoho let. Mít tu volnost a svobodně si rozhodovat. Být schopná nabídnout přesně to, co bych sama jako klient chtěla. Ale cesta ke snům vždycky bývá složitější. Neustále jsem čekala na vhodný okamžik. A on pořád nepřicházel. Až jednoho dne mi došla trpělivost. Vzala jsem to do svých rukou. Už mě nebavilo trávit každý den prací, která mě nenaplňovala a čekat jen na „ten“ volný čas mimo pracovní dobu.

Za podpory partnera jsem se tak rozhodla v roce 2017 vytvořit projekt PF360.CZ a začít žít tím, co mě už tolik let bavilo. Focením.

Projekt PF360.CZ

Začátky samozřejmě nebyly růžové. Protože jsem ale ambiciózní perfekcionista, tak jak s oblibou říkám, co neumím, to se naučím.

A proč název PF360.CZ? Protože miluji čistý a jednoduchý design. Právě proto, že jsem perfekcionista. Protože i obyčejné věci můžou být jedinečné. A když to všechno zkombinuji, vznikne produktová fotografie. Což je jen část celého projektu PF360.CZ – viz např. ukázka produktové fotografie.

Proč PF360.CZ?

Mou hlavní zálibou v tomto projektu je také i jiný typ produktové fotografie. A to 360° produktová fotografie. Nebo také otočná produktová fotografie. Taková produktová fotografie na vyšší úrovni.

A takhle vznikl název PF360.CZ. Jsem totiž zastánce co nejkratších a dobře zapamatovatelných názvů, které alespoň trochu dávají smysl.

Otočná fotografie, tedy fotografie produktu ze všech stran, obvykle složená z 36 fotek po 10° je pro mě naprosto unikátní způsob prezentování věcí v novém světle. Možnost se na věc podívat zblízka, ze všech stran. A nemuset si jí přitom vzít do ruky. Prostě jako kdybych si to sama prohlížela přímo v kamenném obchodě. Všechno ale z pohodlí domova.

A jak taková fotka vypadá? Např. viz ukázka 360° produktové fotografie.