Kdo a  co je PF360.CZ?

 

Jsem Kateřina Barchánková, profesionální fotograf v projektu PF360.CZ. Došla jsem k názoru, že chci trávit čas něčím, co mě baví a naplňuje. Několik let jsem focení měla pouze jako zábavu a dříve jsem nepřemýšlela nad tím, že by focení mohlo být i mou prací.

Podnikání jako takové a celkově práci na volné noze jsem chtěla dělat už mnoho let. Mít tu volnost a svobodně se rozhodovat. Být schopná nabídnout přesně to, co bych sama jako klient chtěla. A proto jsem se v roce 2017 rozhodla vytvořit PF360.CZ a začít žít tím, co mě už tolik let bavilo. Focením.

PF360.CZ

A proč název PF360.CZ? Protože je to zkratka 360° produktové fotografie a já jsem zastánce jednoduchých, a hlavně krátkých názvů.  A proč PF360.CZ jako takové? Protože miluji čistý a jednoduchý design. Právě proto, že jsem perfekcionista. Protože i obyčejné věci můžou být jedinečné. A když to všechno zkombinuji, vznikne produktová fotografie. Což je jen část celého PF360.CZ – viz např. ukázka produktové fotografie.

Proč PF360.CZ?

Kromě klasické produktové fotografie jsme zaměření také na jiný typ produktové fotografie. A to na 360° produktovou fotografii. Nebo také otočnou produktovou fotografii. Taková produktová fotografie na vyšší úrovni.

A takhle vznikl název PF360.CZ. Jsem totiž zastánce co nejkratších a dobře zapamatovatelných názvů, které alespoň trochu dávají smysl.

Otočná fotografie, tedy fotografie produktu ze všech stran, obvykle složená z 36 fotek po 10° úhlech je pro mě naprosto unikátní způsob prezentování věcí v novém světle. Možnost se na věc podívat zblízka, ze všech stran. A nemuset si jí přitom vzít do ruky. Jako kdybych si jí sama prohlížela přímo v kamenném obchodě. To vše ale z pohodlí domova, třeba s hrnkem kafe v ruce.

A jak taková fotka vypadá? Např. viz ukázka 360° produktové fotografie.